Skip to main content
 

Kontakt z Historią i Kulturą

Cykl spotkań Twórca i sąsiad, poświęconych Zdzisławowi Beksińskiemu Luty – marzec 2019 r.

W 2019 i w roku ubiegłym świętujemy stulecie niepodległości Polski. W maju ub.r. odbył się konkurs - ankieta dot. zdarzeń historycznych na naszym terenie. Uczestnicy odpowiadali na 13 pytań. Od XI wieku do czasów współczesnych. Publiczne losowanie i wręczenie nagród nastąpiło w dniu 26 maja 2018 r. podczas pikniku „Rodzinna Majówka na Służewie”, z pośród 41 poprawnych odpowiedzi, wylosowano 13 nagród ufundowanych przez organizatorów, czyli: Stowarzyszenie Mieszkańców Służewa, Spółdzielnię Mieszkaniową „Służew nad Dolinką” i Służewski Dom Kultury.

W końcu września na zakończenie projektu pn.: Wakacje z piosenką patriotyczną odbędzie się uroczysty koncert w sali SDK.

10 listopada 2018 r. , pod Platanem przy ul. Sonaty 2 zebrało się ponad setka naszych służewskich i mokotowskich sąsiadów, gdzie obok tego szlachetnego drzewa Spółdzielnia umieściła obelisk ozdobiony piastowskim orłem, upamiętniający nazwiska ówczesnych przywódców narodu: Piłsudskiego, Paderewskiego i Dmowskiego - Więcej .

W ramach konkursu "Legenda Służewska – inspiracje literackie i plastyczne" z lat 2010 i 2011, dzieci przygotowały pięć,  nagrodzonych,

tekstów opowiadań i dwadzieścia pięć rysunków. Tutaj prezentujemy teksty i sześć rysunków.

Pierwsza nagroda-Tajemnicze spotkanie; wyróżnienia: Legenda Służewska, Potok łez, Katarzyna i Legenda Służewiecka.

Megalityczny Krąg Starego Służewa

Pierwsza nagroda : rys. Piotra Górni – Gimnazjum nr 11

Informacje kontaktowe